25-lecie partnerstwa Bydgoszczy i Perth

W roku 2023 Miasto Bydgoszcz i Miasto Perth obchodzą Jubileusz 25-lecia partnerstwa.

Od roku 1998, kiedy to władze samorządowe obu miast podpisały umowę o współpracy łączą je wspólne projekty, kooperacja między instytucjami, spotkania młodzieży, a przede wszystkim przyjaźń i ogromne zaangażowanie mieszkańców zarówno Bydgoszczy jak i Perth. Nie byłoby to możliwe bez wyjątkowej aktywności Towarzystwa Przyjaciół Miasta Perth (Szkocja) w Bydgoszczy oraz Towarzystwa Friends of Bydgoszcz, które działają od roku 2003.

Z okazji tej trwającej ponad ćwierć wieku współpracy Miasto Perth zorganizowało uroczystości, w których uczestniczyła Pani Maria Wasiak, Wiceprezydent Miasta Bydgoszczy, Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Miasta Perth oraz Friends of Bydgoszcz. Pani Prezydent Wasiak przekazała listy gratulacyjne dla Provosta Perth and Kinross Pana Xandera McDade i Friends of Bydgoszcz od Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego.

Na pamiątkę 25- lecia partnerstwa zostało wsadzone drzewo pamiątkowe w parku w sercu miasta.

Delegacja z Bydgoszczy złożyła kwiaty na Cmentarzu Wellshill, który jest największym polskim cmentarzem wojskowym na terenie Szkocji (znajdują się na nim 381 groby polskich żołnierzy).