Skuteczna informacja i komunikacja dla programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza w 2024 roku

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Funduszy Europejskich
dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027, Priorytet FEKP.10 Pomoc Techniczna, Działanie FEKP.10.02 Skuteczna informacja
i komunikacja FEDKP

Wartość projektu: 3 723 878,00 PLN

Wysokość dofinansowania z FEdKP: 3 165 296,30 PLN

Okres realizacji: 01.01.2024 r. - 31.12.2024 r.

Działania, które będą realizowane w projekcie:

W projekcie realizowane będą działania informacyjne, promocyjne i edukacyjne, takie jak kampanie informacyjne w mediach, szkolenia dla beneficjentów i potencjalnych beneficjentów programu regionalnego oraz organizacja wydarzeń i konkursów promujących Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza.

Grupy docelowe:

Projekt jest skierowany do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jako Instytucji Zarządzającej (IZ), Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu – Instytucji Pośredniczącej (IP WUP) oraz Miasta Bydgoszcz reprezentującego Związek Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego i pełniącego funkcję Instytucji Pośredniczącej (IP ZIT) dla programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Z projektu korzystać będą przede wszystkim osoby zainteresowane funduszami europejskimi (beneficjenci, potencjalni beneficjenci i uczestnicy projektów), mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego oraz przedstawiciele mediów.

Cel projektu:

Głównym celem projektu jest informowanie jak najszerszej grupy odbiorców o możliwościach dofinansowania projektów oraz mieszkańców województwa o efektach realizacji projektów w regionie i o korzyściach z nich płynących. Planuje się przeszkolenie 1350 osób z tematyki pozyskiwania środków unijnych, przepisów prawa i wytycznych niezbędnych do właściwej realizacji projektów. Zorganizowana zostanie co najmniej jedna kampania medialna o szerokim zasięgu na temat możliwości wsparcia związanych z nowym programem w oparciu o efekty funduszy europejskich w latach poprzednich.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie