logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Program „Czy to SmoK czy SmoG?” – edycja 2021/2022Kolejny raz wspólnie z Przedszkolem nr 43 „U Krecika Szybownika” w Bydgoszczy oraz Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli zapraszamy do udziału w nowej edycji projektu ekologicznego „Czy to SmoK czy SmoG?”. Projekt jest realizowany w oparciu o autorski profilaktyczny program dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat oraz uczniów klas pierwszych z placówek oświatowych  województwa kujawsko-pomorskiego.

Szczegóły projektu na stronach WWW:


Materiały do pobrania:

Podsumowanie projektu ekologicznego „Czy to SmoK czy SmoG?”W dniu 9 czerwca 2021 roku odbyła się gala podsumowująca bydgoski projekt ekologiczny pt. Czy to SmoK czy SmoG?, który w roku 2020/2021 objął 20 placówek oświatowych (przedszkoli i szkół). Dla nauczycieli biorących udział w inicjatywie prowadzono regularne szkolenia i spotkania tematyczne. W ramach projektu zorganizowano również bydgoski konkurs piosenki ekologicznej i wiersza dla dzieci pt. „Dbam o czyste powietrze” Rozstrzygnięcie nastąpiło 9 czerwca podczas gali.

Wyniki konkursu:

  • I Miejsce zdobyła Lilianna Dąbrowska z Przedszkola nr 18 w Bydgoszczy
  • II Miejsce zdobył  Adam Łukaszyk z Przedszkola nr 70 „Stokrotka” w Bydgoszczy
  • III Miejsce zdobył Aleksander Maciejewski z Przedszkola nr 2 w Bydgoszczy
  • Wyróżnienie otrzymała Weronika Guza z Przedszkola Miejskiego w Mroczy
  • Wyróżnienie otrzymała Lena Tomczyk z Przedszkola nr 48 „Pod Sosnami” w Bydgoszczy
  • Wyróżnienie otrzymała Julia Góra z Przedszkola nr 43 „U Krecika Szybownika” w Bydgoszczy

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Podczas gali zostały zaprezentowane fotografie z realizowanych zajęć w przedszkolach i szkołach. Spotkanie było też okazją do przekazania podziękowań dla koordynatorów projektu. Wszystkie przedszkola otrzymały nagrody oraz egzemplarze publikacji programu. Wymiana doświadczeń placówek biorących udział w spotkaniu była ważną częścią sprawozdawczą projektu.
Głównymi organizatorami projektu są:
•    Przedszkole nr 43 „U Krecika Szybownika” w Bydgoszczy - promotor na rzecz dzieci.
•    Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji nauczycieli w Bydgoszczy – promotor na rzecz nauczycieli.
•    Wydział Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska Miasta Bydgoszczy  - główny fundator nagród i upominków, w tym również nakładu stu egzemplarzy programu i profesjonalnego opracowania muzycznego  piosenki „O Smoku Ziejku” – wizytówki programu.

Autorem i koordynatorem projektu, programu i zbioru pomocy dydaktycznych „ Czy to smok, czy smog?”  jest Anna Miszewska – nauczyciel Przedszkola nr 43 „U Krecika Szybownika”, doradca metodyczny Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Projekt "Czy to SmoK czy SmoG?"Wspólnie z Przedszkolem nr 43 „U Krecika Szybownika” w Bydgoszczy oraz Kujawsko – Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu ekologicznego „Czy to SmoK czy SmoG?”.

Projekt jest realizowany w oparciu o autorski profilaktyczny program dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Jego celem jest miedzy innymi zachęcanie do aktywności na rzecz ochrony środowiska i walki z zanieczyszczeniami powietrza. W skład programu wchodzi innowacyjny komplet scenariuszy oraz pomocy dydaktycznych. Dodatkowo w tym roku projekt zostanie rozszerzony o szkolenie nauczycieli w zakresie realizacji treści programu. Program przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat oraz uczniów klas pierwszych z placówek oświatowych  z Bydgoszczy i okolic (obszar Metropolii Bydgoszcz).

Zapraszamy chętne placówki do przyłączania się do projektu!

Szczegóły projektu na stronach WWW:
Przedszkole nr 43 „U Krecika Szybownika” w Bydgoszczy
Czysta Bydgoszcz

Materiały do pobrania: