Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt Skuteczna informacja i komunikacja dla programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza w 2024 roku

W projekcie realizowne będą działania informacyjne, promocyjne i edukacyjne, takie jak kampanie informacyjne w mediach, szkolenia dla beneficjentów i potencjalnych beneficjentów programu regionalnego oraz organizacja wydarzeń i konkursów promujących Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza.

Z projektu korzystać będą przede wszystkim osoby zainteresowane funduszami europejskimi (beneficjenci, potencjalni beneficjenci i uczestnicy projektów), mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego oraz przedstawiciele mediów.

Głównym celem projektu jest informowanie jak najszerszej grupy odbiorców o możliwościach dofinansowania projektów oraz mieszkanców województwa o efektach realizacji projektów w regionie i o korzyściach z nich płynących.

Planujemy przeszkolenie 1350 osób z tematyki pozyskiwania środków unijnych, przepisów prawa i wytycznych niezbędnych do właściwej realizacji projektów. Zorganizujemy co najmniej jedną kamapanię medialną o szerokim zasięgu na temat możliwości wsparcia związanych z nowym programem w oparciu o efekty funduszy europejskich w latach poprzednich.

Wartość projektu (całkowity koszt projektu): 3 723 878,00 zł

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 3 165 296,30 zł