Doświadczanie - wernisaż wystawy malarstwa Piotra Badziąga

Galeria Wspólna
Galeria Wspólna

Wystawa potrwa do 7 czerwca
Na wystawie zostanie zestawiony zbiór ekspresjonistycznych rysunków artysty z lat 90., które są swoistą impresją na temat kultów płodności, oraz minimalistyczne kompozycje o rodowodzie konstruktywistycznym, które tworzy w ostatnich latach. Na obecnym etapie twórczości artysta opisuje ten rozdział swojej pracy w następujący sposób: „Doświadczenie konstruktywizmu pozwala uwolnić umysł, jednak nie zdekoncentrować go, wręcz przeciwnie. Pozwala widzieć czystą formę, bez kontekstu emocjonalnych powiązań. Co ciekawe, zastosowanie dyscypliny formalnej ograniczonej do prostych elementów geometrycznych wycisza i pozytywnie wpływa na procesy myślowe, jakby usuwając z nich zakłócenia”.

Piotr Badziąg – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. Członek ZPAP Bydgoszcz. Pracuje jako konserwator zabytków. Jest autorem znanych secesyjnych fresków w jednej z kamienic bydgoskiego Śródmieścia. Zajmuje się także sztuką sakralną i heraldyką.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl