Czym jest inteligentne miasto? - wykład

2024-02-07 17:00
2024-02-07 19:00
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Czym jest inteligentne miasto? – wykład prof. Artura Laski (UKW) z cyklu Jak zmieni się świat w kilka lat?
Prelegent przedstawi wizję smart city, czyli inteligentnego miasta, która zakłada rozwój obszarów miejskich w oparciu o technologie informatyczne i komunikacyjne. Dzięki wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań cyfrowych, przy jednoczesnym stymulowaniu aktywności obywatelskiej, przestrzeń miejska powinna stać się przyjazna dla mieszkańców, przedsiębiorców, turystów i władz. Idea inteligentnego miasta zakłada także dbałość o środowisko, kapitał ludzki i biznes. Smart city powinno działać jak sprawny organizm, którego poszczególne części współpracują ze sobą, zapewniając harmonijny rozwój, co przekłada się na wzrost funkcjonalności miasta i poprawę jakości życia mieszkańców.
Wykład wygłosi prof. Artur Laska, Dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW oraz Kierownik Katedry Polityki Innowacyjności i Zrównoważonego Rozwoju
Wstęp: 7 zł /1 os.
Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: Decyduje kolejność zakupu biletów!

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl