Koncert „LISTOPADOWA LEKCJA MUZYKI” Andrzejowi Szwalbe

Miejskie Centrum Kultury
Miejskie Centrum Kultury

Informacje od Organizatora:
Dokładnie 11 Listopada przypada data śmierci Andrzeja Szwalbego – Bydgoszczanina – Legendy, lokalnego patrona roku 2023. Należy jednak pamiętać, iż Pan Andrzej był Bydgoszczaninem z wyboru, zostawiając dla Miasta nad Brdą znaną mu od dzieciństwa Warszawę. Podczas kolejnej już edycji „Listopadowej Lekcji Muzyki” cofniemy się do międzywojnia, aby w duchu „epoki młodzieńczych lat Andrzeja Szwalbego” przyjrzeć się raz jeszcze wybranym kartom życiorysu Honorowego Obywatela Miasta Bydgoszczy.
„Listopadowa lekcja muzyki” jest kontynuacją projektu artystycznego, którego głównym celem jest wspólne świętowanie odzyskania przez Polskę̨ niepodległości w atmosferze polskiej tradycji i historii. Scenariusz tegorocznej lekcji zabiera odbiorców do artystycznej przestrzeni, w której stykają się̨ dwa światy: pierwszy, zakorzeniony w polskiej tradycji ludowej, drugi zaś́ przenoszący widzów w gwar warszawskiej kawiarenki okresu międzywojnia. Podczas widowiska artyści przedstawiają przykłady wyjątkowych, znanych piosenek retro w autorskich aranżacjach. Wszystko to zostało okraszone niezwykłą choreografią taneczną w wykonaniu nietuzinkowych, licznie nagradzanych grup tanecznych i wokalnych.
W koncercie wystąpią:
Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4
Zespół Muzyczno – Kabaretowy ” Galimatias” działający przy Klubie Logistyk 1BLog w Bydgoszczy
Organizator koncertu: Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z MDK nr 4 w Bydgoszczy,
Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy ul. Marcinkowskiego
Bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie MCK.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl