Etnoskarby. Zbiory etnograficzne Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy - spotkanie

Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Informacje od Organizatora:
Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego zaprezentowane zostaną najcenniejsze oraz najciekawsze muzealia z kolekcji Pracowni Etnografii. Opowieść dotyczyć będzie „skarbów”, którymi są nie tylko dzieła sztuki ludowej, tkaniny pokryte misternymi haftami czy ręcznie wykonane przedmioty codziennego użytku, ale również twórcy, kontynuatorzy tradycyjnych rzemiosł. Motywem przewodnim spotkania będzie także refleksja nad ochroną dziedzictwa materialnego i niematerialnego Kujaw, Pałuk, Kociewia, Krajny, Borów Tucholskich i Kaszub w kontekście działalności bydgoskiego muzeum.
Wykład towarzyszy wystawie jubileuszowej „Teraźniejszość czasu przyszłego”, przygotowanej z okazji stulecia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Anna Kornelia Jędrzejewska – kuratorka, muzealniczka, historyczka sztuki i edukatorka. Obecnie pracuje na stanowisku kustosza w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, gdzie jest kierownikiem Pracowni Etnografii. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje na dziedzictwie kulinarnym, szczególnie na piernikarstwie.
Wstęp: 7 zł od osoby
Liczba miejsc ograniczona.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl