Zaduszki Muzyczne w św. Antonim - koncert

2023-11-04 20:00
Bydgoszcz, Parafia św. Antoniego z Padwy
Bezpłatne

Zaduszki Muzyczne w św. Antonim są klasyczną alternatywą Zaduszek Jazzowych. Pierwsza edycja Zaduszek cieszyła się znakomitą frekwencją i ogromnym zainteresowaniem Bydgoszczan. Wystąpili w niej: Natalia Tyrańska, Karol B-ski Bartosiński, Paweł Pawłowicz i Chór Św. Grzegorza działający przy parafii Św. Antoniego z Padwy. Artyści przeplatali repertuar barokowy z sekwencją Dies Irae. Druga edycja ma podobne założenie konstrukcyjne, natomiast zakłada jednolitą tematykę i większy skład instrumentalny. Wykonane zostanie słynne Stabat Mater Giovaniego Batisty Pergolesiego oraz sekwencja chorałowa Stabat Mater. Kierownictwo artystyczne obejmie Paweł Pawłowicz, który poprowadzi chór i dołączy do zespołu instrumentalnego.
Wykonawcy:
Wiktoria Pancerz - sopran
Karol Bartosiński - kontratenor
Ensemble Inégalité
Irena Filuś, Natalia Tyrańska - skrzypce barokowe
Zuzanna Bąk - altówka barokowa
Weronika Kulpa - wiolonczela barokowa
Łukasz Macioszek - violon
Marek Przywarty - pozytyw organowy
Paweł Pawłowicz - klawesyn, dyrygent
Chór św. Grzegorza
Artur Strugała - prowadzenie koncertu
Wstęp na Zaduszki jest bezpłatny.
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl

Zaduszki Muzyczne w św. Antonim - koncert