Rzeka (u)rzeka! - urodziny wystawy "Węzły"

2023-11-11 10:00
2023-11-11 20:00
Młyny Rothera
Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:
Wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” jest z nami już od roku! Przez ten czas gościliśmy liczne wycieczki, bydgoszczanki i bydgoszczan, turystów z różnych zakątków Polski. Teraz przyszedł czas na świętowanie!
W sobotę, 11 listopada, zapraszamy na pierwsze urodziny wystawy „Węzły”, które odbędą się pod hasłem „Rzeka (u)rzeka”. Dla naszych Gości przygotowaliśmy specjalne zwiedzanie wystawy, różnorodne warsztaty, wykłady, koncerty, a to tylko niektóre punkty programu!
Otwarta rok temu stała ekspozycja poświęcona jest zarówno historii miasta położonego nad rzekami, ale także przyszłym losom naszej planety. Na wystawie można m.in. dowiedzieć się, jak współczesna Bydgoszcz radzi sobie z kryzysem klimatycznym oraz jakie działania podejmuje, aby chronić florę i faunę. Atrakcją są także wszelkie stanowiska interaktywne. Można tutaj poznać podstawowe kroki tanga, popłynąć kajakiem wzdłuż Brdy czy przenieść się do świata wirtualnej rzeczywistości.
To właśnie rzeka jest bohaterką urodzin „Węzłów”, ale też główną przewodniczką po ekspozycji, która prezentuje nie tylko jej piękno, ale także ogromne znaczenie dla rozwoju miasta i życia jego mieszkańców. Odwiedzający mogą poznać historię i ewolucję miasta, które wyrosło u zbiegu rzek.
Urodziny wystawy to doskonała okazja do zgłębienia relacji między mieszkańcami a rzeką oraz odkrycia, jak ta współpraca kształtowała zarówno przeszłość, jak i wpływa na przyszłość naszego miasta.
Przez cały, urodzinowy dzień w strefie wejścia wspólnie będziemy kolorować rzeczny krajobraz, stworzony specjalnie na tę okazję przez ilustratorkę Magdalenę Wójcik.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl