Artyści w Bohemie: Ania Rusowicz i Tomasz Raczek

Hotel Bohema
Hotel Bohema

Ania Rusowicz i nieprzemijający urok lat 60. w bydgoskiej Bohemie

Anna Rusowicz  - Dziewczyna Słońca i jedna z najbardziej energetycznych wokalistek polskiej sceny. Muzykę ma we krwi. To córka legendarnej pary muzyków - Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy – gwiazd polskiego bigbitu. Ta mistrzyni retro brzmień, zdobywczyni Fryderyków i SuperJedynek na nowo rozkochała nas w stylu i muzyce lat 60. i 70. XX w. Już w listopadzie okazja, by spotkać się z tą wyjątkową artystką w Hotelu Bohema w ramach cyklu „Artyści w Bohemie”. Wieczór jak zawsze poprowadzi Tomasz Raczek.

Spotkanie w ramach cyklu Artyści w Bohemie  to niepowtarzalna okazja, by przenieść się w czasie do epoki lat 60. i 70., która wciąż zachwyca.

Anna Rusowicz to wokalistka, zdobywczyni czterech nagród Fryderyk, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim artystka, która w swojej twórczości nawiązuje do piosenek mamy – Ady Rusowicz – słynnej wokalistki legendarnego zespołu Niebiesko-Czarni. To dzięki niej możemy na nowo cieszyć się takimi perłami sprzed lat, jak "Za daleko mieszkasz miły", czy "Musisz się zakochać".
Aktualnie artystka pracuje nad nowym albumem, którego premiera zaplanowana jest na wiosnę 2024 roku. Płytę zapowiadają single „Tobie”, „Ciebie kochać chcę” i „Co się stało z naszą miłością” czy 'Plan na Miłość". W Bydgoszczy jako jedni z pierwszych będziemy mogli posłuchac o nowym krążku artystki.

"Tak jak mama Ada ma potężny głos, talent sceniczny, potrzebę wolności" - pisze o wokalistce Twoj Styl. Anna Rusowicz na nowo odkryła przed słuchaczami bigbit i bluesrocka zdobywając przebojem polską scenę muzyczną. Dwa jej albumy pokryły się złotem. Nic dziwnego. Po mistrzowsku pokazuje jak muzyka dzieci kwiatów może brzmieć dzisiaj. "Jej twórczość jest nie tylko lekka i pełna pogody ducha, ale charakteryzuje się także wyjątkowym poziomem artystycznym, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających słuchaczy" - czytamy w recenzjach.
"Gdyby czyjekolwiek losy zależały ode mnie, to ja bym zajął się Anią natychmiast, gdyż, co najmniej połowa problemu z odkryciem nowej gwiazdy sceny poprockowej jest w jej wypadku załatwiona przez naturę: głos, uroda i poczucie humoru. To są rzeczy w uzbrojeniu tej dziewczyny gotowe do użycia natychmiast. I one składają się na talent, który wyczuwam nosem na kilkaset kilometrów” – powiedział Zbigniew Hołdys, jeden z wielbicieli talentu Ani Rusowicz.
"Ja wiem, że jestem stworzona do muzyki. Koniec, kropka. To się czuje, to się wie. Genu się nie wyskrobie. Możesz uciekać na drugi koniec świata, znajdywać substytuty, a mimo wszystko ciągnie cię do tego." - mówi w wywiadzie dla Onetu wokalistka.
Podczas wieczoru w Bohemie w Bydgoszczy Tomasz Raczek porozmawia z artystką przede wszystkim o muzyce, o miłości do retro brzmień i nadchodzącej nowej płycie....  ale nie tylko. Wspólnie odkryjemy pozamuzyczne pasje artystki, porozmawiamy o Bydgoszczy, z którą Anna Rusowicz jest blisko związana i zapytamy  o jej "Plan na miłość".

Spotkanie z Anną Rusowicz w poniedziałek 6 listopada 2023 roku o godzinie 18:00. Bilety  w cenie 300 zł /osoba  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo.

odbywających się w    Bydgoszczy    miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres    wydarzenia@visitbydgoszcz.pl