Artyści, rzemieślnicy i rękodzielnicy. Twórcy ludowi i ich działalność - wykład

2023-10-25 17:00
2023-10-25 19:00
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Informacje od Organizatora:
Artyści, rzemieślnicy i rękodzielnicy. Twórcy ludowi i ich działalność.
Wykład Anny Kornelii Jędrzejewskiej, kustosza w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, kierownika Pracowni Etnografii towarzyszący wystawie jubileuszowej Teraźniejszość czasu przyszłego przygotowanej z okazji stulecia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Tematem przewodnim spotkania będzie tym razem twórczość osób pasjonujących się kulturą ludową. Przybliżone zostaną sylwetki najwybitniejszych twórców z naszego województwa m.in.: z Kujaw, Pałuk, Krajny i Borów Tucholskich, zajmujących się rzeźbą, malarstwem na szkle, haftem, zdobnictwem. Ich prace tworzą kolekcję etnograficzną Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Niespodzianką będzie możliwości bezpośredniej rozmowy z zaproszonymi gośćmi – twórcami ludowymi.
Anna Kornelia Jędrzejewska – kuratorka, muzealniczka, historyczka sztuki, edukatorka. Obecnie pracuje na stanowisku kustosza w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, gdzie jest kierownikiem Pracowni Etnografii. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje na dziedzictwie kulinarnym, szczególnie na piernikarstwie.
Wstęp: 7 zł od osoby

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl