Folkowa Jesień - balfolk x ceili

Over the Under Pub
Over the Under Pub

Informacje od Organizatora:
Koncert zespołu "Copernicéilidh" w połączeniu z potańcówką!
Zapraszamy na wspólną zabawę w klimatach irlandzko-balfolkowych. Zespół z Torunia wykona dla Was wspaniałe pieśni irlandzkie oraz zagra utwory z tradycyjnych zabaw tanecznych zwanych ceili.
Dla chętnych przed potańcówką odbędą się krótkie warsztaty, które umożliwią wszystkim oswojenie się z tańcami.
Klimaty balfolkowe tworzą niesamowitą atmosferę wspólnej zabawy. Duża część tańców jest wyjątkowo prosta do nauczenia się dla osób początkujących, a jednocześnie pozostawia ogromne pole do interpretacji i wplatania figur zapożyczonych z innych tańców. Utwory, do których tańczymy są tradycyjną muzyką z różnych zakątków Europy.
Ceili natomiast jest tradycyjną zabawą irlandzką/szkocką, gdzie tańce (najczęściej setowe) wykonuje się do muzyki z tych regionów. Niektóre z nich często pojawiają się na potańcówach balfolkowych, np: "Koło Cyrkasyjskie".
Wstęp biletowany na miejscu, 20 zł.
Wejście od strony rzeki Brdy (ul. Bulwary)
Ramowy plan wydarzenia:
18:00 - 19:00 Warsztaty (polecamy zarówno początkującym jak i przyjezdnym z innych miast)
19:00 - Rozpoczęcie części koncertowo - tanecznej:
Część pierwsza - Pieśni i Ballady wyspiarskie w wykonaniu "Copernicéilidh"
Część druga - potańcówka balfolkowa
Część trzecia - potańcówka Céili do muzyki na żywo (Copernicéilidh)
Afterparty (balfolk)

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl