Wieczór tematyczny „Polskie zamiast Halloween: Profil białej damy”

2023-10-27 18:00
2023-10-27 19:00
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Informacje od Organizatora:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie pt. „Polskie zamiast Halloween: Profil białej damy”.
Wieczór tematyczny „Polskie zamiast Halloween: Profil białej damy” organizowany jest we współpracy z Fundacją Nasza tradycja - nasza przyszłość. Tematem wieczoru jest część niematerialnego dziedzictwa narodowego, opowiadane od stuleci legendy o zjawach pojawiających się w polskich zamkach, pałacach, dworach. Tytuł spotkania nawiązuje do zbioru wierszy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Profil białej damy”, wydanego w 1930 r. i poświęconego doświadczeniom poetki z niesamowitymi zjawiskami.
Cykl „Polskie zamiast Halloween” stanowi część Projektu Legendaria, realizowanego od 2016 r. autorskiego projektu Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość.
Prowadzenie Joanna Szmytkowska i Tadeusz Oszubski, spotkanie muzyką na żywo oprawi Waldemar Knade.
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl