Freski Giambattisty Tiepola - malarstwo otwarte na niebo

Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Informacje od Organizatora:
Wykład Alicji Jakubowskiej, kustoszki zbiorów malarstwa na Zamku Królewskim w Warszawie, z cyklu: Malarstwo dawnych mistrzów. Wirtuozeria Tiepola nie ma sobie równych. Ten pochodzący z Wenecji artysta zawładnął wyobraźnią możnych Europy. Tiepolo był ostatnim z wielkich malarzy tworzących w niezwykle trudnej technice fresku, która wymaga szybkiej pracy i nie pozwala na dokonywanie poprawek. Malowidła, które stworzył na sklepieniach pałaców i kościołów, mogą przyprawić o zawrót głowy. Są pełne światła, ruchu i przestrzeni. Trudno wskazać granicę między tym, co należy do rzeczywistości, a co jest światem sztuki.
Alicja Jakubowska – z wykształcenia historyczka sztuki (Uniwersytet Warszawski), absolwentka Royal Collection Studies (Londyn), stypendystka Fondazione Giorgio Cini (Wenecja), od 2007 roku pracuje w Zamku Królewskim w Warszawie (obecnie kustoszka zbiorów malarstwa), od 2019 roku wykładowczyni podyplomowego studium historii sztuki w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie.
Wstęp: 7 zł od osoby

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl