Dzień Drzewa - spacer

Apteka „Pod Łabędziem”
Apteka „Pod Łabędziem”

Informacje od Organizatora:
W październiku obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji zapraszamy na wspólny spacer po Parku im. Kazimierza Wielkiego. Jest to najstarsze tego typu miejsce w naszym mieście. Znajdziemy w nim wiekowe drzewa – pomniki przyrody, które nauczymy się rozpoznawać. Okazałe i wyjątkowe są mikroświatem niezliczonej ilości stworzeń. Uzbrojeni w lupy spróbujemy je poznać i zrozumieć. W części warsztatowej stworzymy ekologiczne środki czystości z wykorzystaniem drzewnych olejków eterycznych.
Cykl „Sobota dla rodzin” organizowany jest przez Aptekę pod Łabędziem i Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w ramach programu „EkoRok w zdrowiu i przyrodzie”.
Na zajęcia obowiązują zapisy:
mail: gd5@muzeum.bydgoszcz.pl
Program edukacji ekologicznej realizowany jest w ramach działań w Ogrodzie Społecznika/Społeczniczki we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy (Biurem Aktywności Społecznej)

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl