Życie towarzyskie bydgoszczan. Kabarety - teatry - kina - kawiarnie - parki - wykład plenerowy

2023-10-07 12:00
2023-10-07 14:00
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Informacje od Organizatora:
Wykład plenerowy dr. Andrzeja Purata (UKW) z cyklu: Tematyczny Spacer Historyczny. Prelegent przedstawi historię miejsc w Bydgoszczy, w których spędzali wolny czas mieszkańcy w okresie II Rzeczpospolitej. Sposób wypoczynku i rozrywki był wśród bydgoszczan mocno zróżnicowany i zależał od upodobań osobistych. Uczestnicy odwiedzą dawne kawiarnie, restauracje, kabarety i parki. W okresie międzywojennym w Bydgoszczy następowała duża zmienność lokalizacji i nazw placówek kulturalno-rozrywkowych. Część budynków, które służyły rozrywce bydgoszczan w tamtym czasie, zachowało się do dziś.
Dr Andrzej Purat – adiunkt w Katedrze Historii Najnowszej i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Historycznego UKW. Swoje badania koncentruje na działalności ukraińskich nacjonalistów związanych z Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów [OUN] i Ukraińską Powstańczą Armią, będącą ramieniem zbrojnym OUN–u. Bada losy i działalność przywódców obu tych organizacji: Jewhena Konowalca, Stepana Bandery, Romana Szuchewycza i innych.
Interesuje się również historią regionalną, a w szczególności historią mieszkańców Bydgoszczy w okresie II Rzeczpospolitej.
Wstęp: 10 zł od osoby

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl