Demencja - diagnostyka i leczenie

Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Informacje od Organizatora:
Wykład dr. nauk med. Macieja Klimarczyka z cyklu: Psyche znaczy mózg. Prelegent udzieli odpowiedzi przede wszystkim na pytania:
- Jakie procesy mózgowe odpowiadają za starzenie się mózgu i demencję?
- Jakie są wczesne, a jakie późne objawy demencji?
- Jak postępować z chorym?
- Czy możemy wyleczyć demencję czy jedynie opóźnić jej postęp?
- W jaki sposób można zmniejszyć ryzyko zachorowania?
Postara się również odpowiedzieć, w miarę możliwości, na wszystkie pytania Uczestników.
Dr Maciej Klimarczyk – psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta, ukończył Akademię Medyczną im. Rydygiera w Bydgoszczy (obecnie Collegium Medicum UMK) oraz Wydział Medycyny Universita` di Perugia. Odbył staże zagraniczne w Harvard Medical School w Bostonie oraz Bangor Mental Health Institute w Bangor (USA). Specjalizację z psychiatrii uzyskał w Klinice Psychiatrii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Specjalizację z seksuologii w Zakładzie Seksuologii Medycznej, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie – kierownik specjalizacji – prof. dr hab. med. Zbigniew Lew-Starowicz. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym – praca doktorska na podstawie badań nad lękiem napadowym. Doświadczenie zdobywał w Poradni Leczenia Zaburzeń Pamięci, Kliniki Psychiatrii CM UMK w Bydgoszczy. Autor thrillera psychologicznego pt. Śpiewaczka.
Wstęp: 7 zł od osoby

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl