IKAR FORDONU - uroczystość wręczenia statuetki

Hangar Kultury
Hangar Kultury

Informacje od Organizatora:
7 października 2023 r. w Hangarze Kultury w Nowym Fordonie odbędzie się uroczystość wręczenia statuetki IKAR FORDONU. To wyróżnienie, które od 2023 roku przyznawane będzie osobom, które poświęcają się na rzecz dobra wspólnego mieszkańców dzielnicy Fordon w Bydgoszczy.
W tym roku statuetka trafi do opiekunów osób z niepełnosprawnościami, którzy codziennie poświęcają swój czas, energię i serce aby pomagać swoim podopiecznym. Nierzadko podporządkowali temu wyzwaniu całe swoje życie, rezygnując ze swoich ambicji i pasji. Wyróżnienie IKAR FORDONU jest inicjatywą Rady Osiedla Nowy Fordon, która od 30 lat wspiera i integruje opiekunów oraz osoby niepełnosprawne z terenu Fordonu. Skrzydła są dominującym motywem statuetki mogącym symbolizować wiele wartości. Statuetki IKAR FORDONU nawiązują też do nazwy dzielnicy Bydgoszczy - Fordonu, w której mieszka wiele osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Mimo, że inicjatywa ma charakter lokalny, w tym przypadku organizatorzy nie określają granic jej zasięgu. W tym roku statuetki IKAR FORDONU otrzymają opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Zdecydowała o tym kapituła złożona z aktywnych społecznie i znanych mieszkańców Fordonu.
Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Uroczystość wręczenia statuetek IKAR FORDONU odbędzie się 7 października 2023 r. o godzinie 10:00 w Hangarze Kultury w Nowym Fordonie przy ul. Jana Piwnika-Ponurego 10 w Bydgoszczy.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które będzie okazją nie tylko do uhonorowania i docenienia opiekunów osób z niepełnosprawnościami, ale też do podzielenia się ich doświadczeniami i historiami.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl