Recital fortepianowy Dávida Szilasiego

Bezpłatne
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

Informacje od Organizatora:
Już wkrótce w Ostromecku swoją obecnością zaszczyci nas węgierski pianista Dávid Szilasi (ur. 1997).
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat, a wśród jego licznych osiągnięć konkursowych na szczególną uwagę zasługują Jubileuszowy Konkurs Pianistyczny Bence Szabolcsi (pierwsza nagroda, Budapeszt), Konkurs Pianistyczny w Nyíregyháza (pierwsza nagroda) oraz Festiwal i Konkurs Pianistyczny im. Liszta w Budapeszcie (pierwsza nagroda). W 2014 roku był półfinalistą w konkursie talentów muzyki poważnej Wirtuozi.
Jako solista współpracował też z wieloma węgierskimi i międzynarodowymi orkiestrami. W 2023 r. artysta został zakwalifikowany do II Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych. Podczas recitalu w Ostromecku zagra wybrane utwory Mozarta, Chopina i Ogińskiego.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl