Europejskie Dni Dziedzictwa: Kierunek Kujawsko-Pomorskie – na tropach zabytków

Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury
Bezpłatne
Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury

Podczas spotkania odbędzie się gala finałowa IX Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”. Naczelną ideą konkursu, od kilku lat towarzyszącego obchodom Europejskich Dni Dziedzictwa, jest promocja zabytkowej architektury województwa kujawsko-pomorskiego. Przede wszystkim obiektów mało znanych, ale wartościowych dla lokalnych społeczności i dostrzeganych przez amatorów fotografii. Podczas uroczystości wręczenia nagród zostaną zaprezentowane fotografie wykonane przez laureatów. W drugiej części wydarzenia swoją premierę będzie miał nowy przewodnik z serii Kierunek Kujawsko-Pomorskie –   Szlakiem ratuszy i urzędów. Siedziby władz miejskich. W przewodniku zostało ukazanych 35 wybranych, zabytkowych ratuszy z 29 miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród opisywanych budynków znalazły się takie perły średniowiecznej i renesansowej architektury jak ratusze w Toruniu i Chełmnie, modelowo neoklasycystyczne np. w Brześciu Kujawskim, czy malowniczo neogotyckie jak w Inowrocławiu. Wiadomości na temat historii i architektury dawnych i obecnych siedzib miejskich władz uzupełniają specjalnie wykonane liczne fotografie zabytków autorstwa artysty fotografika Wojciecha Woźniaka. W czasie spotkania publikacja dostępna będzie w cenie promocyjnej.

odbywających się w    Bydgoszczy    miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres    wydarzenia@visitbydgoszcz.pl