Marta Rubik Quintet

Eljazz
Eljazz

Informacje od Organizatora:
Stowarzyszenie Artystyczne #Eljazz zaprasza na cykl spotkań z muzyką na żywo pn.: Młodzi na start, realizowanych w ramach Europejskiej Akademii Jazzu / Kujawy+ Pomorze na scenie letniej w dniu 01.09.2023 o godz. 20.00!
Gospodarzem wieczoru będzie zespół MARTA RUBIK QUINTET.
Wstęp wolny.
Marta Rubik - skrzypca
Wojciech Grochowina - gitara basowa
Maciej Domagalski - perkusja
Alan Balcerowski - saksofon
Sara Kosętka - fortepian

Marta Rubik
Skrzypaczka, kompozytorka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie skrzypiec jazzowych Macieja Afanasjewa. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Sosnowcu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku edukacja muzyczna na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, w trakcie których odbyła półroczne stypendium na University of Helsinki na kierunku muzykologia. W latach 2013-2014 mieszkała w Szwecji, gdzie zbierała muzyczne inspiracje grając tradycyjną szwedzką muzykę w zespole Högt i Tak. W latach 2014- 2015 kształciła się w Krakowskiej Szkole Jazzu w klasie skrzypiec jazzowych Dominika Bieńczyckiego. W latach 2016-2022 studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Brała udział w licznych warsztatach jazzowych, m.in. Summer Jazz Academy w Krakowie, Urbanator Days, Warsztatach Jazzowych Cho-Jazz w Chodzieży oraz World Orchestra Camp pod kierownictwem Grzecha Piotrowskiego.

Marta Rubik Quintet
Zespół powstał wiosną 2019 roku i składa się ze studentów i absolwentów Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Kwintet wykonuje autorskie kompozycje liderki oraz pozostałych instrumentalistów; sięga także do znanej i lubianej literatury jazzowej. Stylistyka muzyczna to nowoczesny jazz z domieszką muzyki ilustracyjnej, folku i muzyki klasycznej. Liderka poszukuje brzmienia, które będzie wyrazem własnej, kobiecej wrażliwości. Pierwszy występ na konkursie Jazz & School Festival w Lubaczowie w kwietniu 2019 roku zaowocował wyróżnieniem w kategorii „jazz i muzyka rozrywkowa”. Muzycy wchodzący w skład kwintetu mają na swoim koncie wiele indywidualnych osiągnięć artystycznych, m.in. udział w konkursach i festiwalach takich jak: WąbJAZZno Festiwal, Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, Azoty Jazz Contest Tarnów, RCK Pro Jazz Festiwal w Kołobrzegu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - Państwowego Funduszu Celowego.
Partnerem głównym wydarzenia jest Samorząd #WojewodztwoKujawskoPomorskie
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014-2020.
Zadanie współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz.

odbywających się w  Bydgoszczy  miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl