Hala Targowa - otwarcie

Hala Targowa
Polecane
Hala Targowa

W piątek, 4 sierpnia pierwsi klienci pojawią się w Hali Targowej. Na przybyłych czekać będzie 11 restauracji i barów oraz strefa gier. Z czasem oferta ma się jeszcze powiększyć.
Wchodząc na poziom zero, zarówno od strony ulicy Podwale, jak i ulicy Magdzińskiego (od strony pl. Kościeleckich), znajdziemy się w strefie gastronomicznej. Tam czekać będzie na nas 11 restauracji i barów.
- Zapraszamy Państwa do 11 konceptów gastronomicznych z różnych stron świata. Będą kuchnie: kubańska, meksykańska, japońska, włoska, burgery, hot dogi i frytki w najlepszym wydaniu. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Ewa Pierucka, menedżerka Hali Targowej.
Klienci będą mieli do dyspozycji cały parter ze strefą gastronomiczną i stolikami. Stoliki znajdą się również na antresoli. Docelowo przygotowanych będzie kilkaset miejsc siedzących. Co ważne, że nie będą one przynależne do poszczególnych lokali. Każdy, bez względu na to jakie menu wybierze, będzie mógł usiąść w dowolnie wybranym miejscu.

Oficjalne otwarcie Hali Targowej nastąpi w piątek, 4 sierpnia o godz. 15. Od 4 do 6 sierpnia, w związku z otwarciem, przewidzianych jest sporo atrakcji. Hala otwarta będzie przez siedem dni w tygodniu od 12 do 23 (w weekendy dłużej).
Na poziomie +1 obok stolików znajdzie się też strefa gier. - Ta strefa nosić będzie nazwę Game Up. Będzie oferowała 19. automatów o różnego rodzaju trudności. To świetna rozrywka dla najmłodszych i tych nieco starszych - dodaje Ewa Pierucka.
Na poziomie -1 w przyszłości powstać ma strefa eventowo-rozrywkowa. Obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi najemcami.

Przypomnijmy, że znajdująca się w Salonie Bydgoszczy hala powstała w latach 1904-06. Funkcjonowało w niej 96 stoisk. W 1924 obiektem zaczęła zarządzać Rzeźnia Miejska. W 2010 roku poprzedni dzierżawca zlecił remont elewacji. Miasto przejęło obiekt w 2016 roku.  Trzy lata później rozstrzygnęliśmy przetarg na prace konserwatorskie o wartości 2,3 mln zł. Prace objęły m.in. renowację elewacji, remont dachu, oczyszczenie i  zabezpieczenie murów oraz wymianę świetlików na dachu. W 2021 r. operatorem hali w drodze konkursu została spółka Hala Targowa.

odbywających się w  Bydgoszczy  miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl