Szyjemy Sport na Miarę z Eneą

Dla dzieci
HSW Immobile Łuczniczka

Informacje od Organizatora:
Sportowe emocje podczas pierwszego etapu trasy "Szyjemy Sport na Miarę z Eneą" za nami - Zapraszamy na sierpniowe zmagania!
Po intensywnych dniach pełnych sportowych atrakcji, zakończył się pierwszy etap trasy "Szyjemy Sport na Miarę z Eneą". To wyjątkowy projekt sportowy, który już po raz trzeci cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży podczas wakacji, tym razem zabrał nas w sportową podróż po województwie zachodniopomorskim.
Tegoroczna trasa rozpoczęła się w Stargardzie, gdzie przeszło 130 uczestników w wieku 9-13 lat miało okazję trenować pod okiem prawdziwych legend polskiego sportu, a efekty ich pracy były widoczne na każdym kroku.
"Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania i entuzjazmu dzieci, które przybyły do nas z różnych miejsc w województwie zachodniopomorskim. Wspólnie przeżyliśmy fantastyczne chwile pełne sportowej zabawy. Dzieci miały okazję nauczyć się wiele nowych umiejętności, ale przede wszystkim doświadczyły radości płynącej z aktywności fizycznej. To dla nas niezwykła satysfakcja móc przyczynić się do rozwoju sportowych pasji młodego pokolenia" - podkreślił Krzysztof Ignaczak.
Podczas pierwszego etapu trasy "Szyjemy Sport na Miarę z Eneą", młodzi adepci mieli okazję poznać tajniki trzech halowych dyscyplin sportowych, takich jak siatkówka, piłka ręczna i koszykówka. Ponadto, w programie nie zabrakło również niezwykle ważnych zajęć z pierwszej pomocy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników.
Marcin Lijewski wspomina: "Widząc uśmiechy na twarzach dzieci, wiemy, że to, co robimy, ma ogromny sens. Sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim możliwość rozwijania się, poznawania własnych ograniczeń i przełamywania ich. To dla nas ważne, abyśmy inspiracją dla najmłodszych byli nie tylko na boisku, ale także w życiu codziennym".
Drugi etap trasy "Szyjemy Sport na Miarę z Eneą" odbędzie się już w sierpniu i obejmie województwa kujawsko-pomorskie oraz wielkopolskie. Już teraz zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież z tych regionów do udziału w niezwykłych treningach z mistrzami polskiego sportu.
"Dla nas to ogromna przyjemność kontynuować nasze sportowe tournée w kolejnych miastach. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego do wspólnych treningów, zabawy i sportowych niespodzianek. Razem zadbamy o niezapomniane wakacyjne wspomnienia" - zachęca Cezary Trybański.
Bezpłatna rejestracja uczestników odbywa się na stronie internetowej projektu: www.szyjemysportnamiare.pl/#zapisy.
Ambasadorzy projektu "Szyjemy Sport na Miarę z Eneą 2023":
Iwona Niedźwiedź
193-krotna reprezentantka Polski w piłce ręcznej. Uczestniczka Mistrzostw Świata i Europy, mistrzyni Polski, zdobywczyni Pucharu EHF oraz wicemistrzostwa Danii. Aktualnie dziennikarka i komentatorka sportowa.
Cezary Trybański
Reprezentant Polski i pierwszy Polak w NBA. Był zawodnikiem czterech amerykańskich klubów między innymi Memphis Grizzlies i New York Knicks. Ekspert telewizyjny i trener koszykówki w swojej Akademii.
Krzysztof Ignaczak
Wybitny reprezentant Polski. Mistrz Świata, Mistrz Europy, srebrny medalista Pucharu Świata i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Ekspert i osobowość telewizyjna.
Marcin Lijewski
Jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy ręcznych – Wicemistrz Świata i multimedalista Mistrzostw Polski. Najlepszy trener Polskiej Ligi Piłki Ręcznej w sezonie 2020/2021.

odbywających się w  Bydgoszczy  miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl