Tematyczny spacer historyczny | Polacy w niemieckiej Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe - Gdańska 4
Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Informacje od Organizatora:
Zapraszamy serdeczne na wykład plenerowy związany z jubileuszem 100-lecia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy Polacy w niemieckiej Bydgoszczy, który poprowadzony zostanie przez Kamila Ściesińskiego, adiunkta w Dziale Historii MOB!
Bydgoszczanie czekali na powrót swojego miasta do macierzy przez 148 lat zaborów. Podczas dwugodzinnej przechadzki pójdziemy śladami patriotów i patriotek działających w Bydgoszczy pod niemieckimi rządami. Zwiedzimy najsławniejsze miejsca związane z działalnością Wincentyny Teskowej, Jana Biziela czy ks. Ryszarda Markwarta.
Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum (ul. Gdańska 4) oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl/rezerwacja/termin.html...
Decyduje kolejność zakupu biletów!!!
Wstęp – 10 zł/os.

odbywających się w  Bydgoszczy  miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl