Spacer śladami dawnych atelier fotograficznych w Bydgoszczy

2023-07-30 12:00
2023-07-30 14:00
ul. Długa 27

Informacje od Organizatora:
Który z bydgoskich fotografów wykonał portret Poli Negri? Która kobieta jako pierwsza prowadziła własną pracownię fotograficzną? Odpowiedzi będzie można poznać 30 lipca br. podczas wyjątkowego spaceru śladami dawnych atelier fotograficznych w Bydgoszczy. Obowiązują zapisy.
Trasa spaceru rozpocznie się przy ulicy Długiej 27, gdzie w pracowni fotografa S.H. Cohn powstał najstarszy zachowany dagerotyp z Bydgoszczy.
Kolejne przystanki prowadzą przez malownicze stare miasto, ulicę Gdańską, Plac Wolności, aż do ulicy Pomorskiej, gdzie znajduje się mural przedstawiający Jadwigę Szopieraj – jedną z bydgoskich pionierek fotografii zawodowej. Mural powstał w 2016 roku, pozostawiając trwałą pamiątkę po tej niezwykłej postaci. Bydgoscy pionierzy fotografii pozostawili po sobie bogate dziedzictwo nie tylko w postaci studyjnych fotografii wykonanych na zamówienie, ale również w formie zdjęć miejskich. Liczne ujęcia bydgoskich ulic, placów i parków uwieczniły obraz miasta, które kiedyś tętniło życie.
Spacer śladami dawnych atelier fotograficznych w Bydgoszczy poprowadzi Katarzyna Gębarowska, prezeska Fundacji Fotografistka.
Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują zapisy: info@fotografistka.pl.
Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Bydgoszczy.

odbywających się w  Bydgoszczy  miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl