Taneczne Folkowisko - Międzypokoleniowy Festiwal Tańców w kręgu w Ostromecku

Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

Informacje od Organizatora:
Festiwal Tańców w kręgu w Ostromecku , w tym roku z mottem przewodnim: „WYTAŃCZYĆ POKÓJ NA ZIEMI”
Nazwa organizatora: Stowarzyszenie miłośników tańca w kręgu, tańców etnicznych oraz terapii tańcem Ajde Jano
Data: 23-26 lipca 2023
Start 11:30 Ostromecko
23.07.2023 Taneczny piknik /wstęp wolny
24-26 lipca 2023 warsztaty taneczne /płatne
Projekt współfinansowany ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy wraz z partnerskim wsparciem z Miejskim Centrum Kultury.
Wywodzący się ze starożytnych korzeni, Taniec w Kręgu łączy nowoczesną i tradycyjną choreografię z muzyką świata w intencji integracji ciała, umysłu i ducha . Każdy może wziąć udział i czerpać korzyści, jakie niesie ze sobą Taniec w kręgu. Ostatnie badania pokazują, że taniec jest potężnym wszechstronnym wzmacniaczem zdrowia. Oprócz sprawności poprawia sprawność mózgu, pamięć, zwalcza osteoporozę, łagodzi bezsenność, poprawia samoocenę, poprawia nastrój i zwiększa umiejętność współpracy.
Już po raz XII Stowarzyszenie miłośników tańca w kręgu, tańców etnicznych oraz terapii tańcem Ajde Jano organizuje Taneczne Folkowisko-  Międzypokoleniowy
W pałacowo-parkowej scenerii, każdy kto kocha taniec lub dopiero rozpoczyna przygodę z tańcem, może 23 lipca /niedziela/dołączyć do tanecznego kręgu bez względu na wiek i doświadczenie taneczne.
Pod czujnym okiem instruktora arteterapeutki, instruktorki programów : „Tańce w kręgu” i kinezjologa edukacyjnego Iwony Dziermy z Białegostoku stworzymy taneczną wspólnotę w wielkiej intencji pokoju przy  pięknej muzyce i łatwych krokach.
Będzie tez wiele atrakcji takich jak:  prezentacje grup tanecznych , występ Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie” połączony z plenerowym warsztatem poprowadzonym przez Izabelę Grochowską. A w tle jarmark „Kolorowo i Folkowo” Wstęp wolny.
Przez kolejne dni od poniedziałku do środy będą odbywały się warsztaty taneczne na których nie zabraknie tańców polskich, greckich, bałkańskich oraz ukraińskich. Tance narodowe ukraińskie poprowadzi Elizaveta Zadorozhniuk.

odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl