Pęknięcia Zmysłów - artystycznie o autyzmie

Młyny Rothera
Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:
"Pęknięcia Zmysłów. to artystyczna odpowiedź Fundacji " SENSORIUM" na pytania związane z autyzmem. 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Fundacja " SENSORIUM" . 2 kwietnia zorganizowała happening pn."Wszyscy jesteśmy kosmitami"- przemarsz ulicami miasta Bydgoszczy, który spotkał się z pozytywną reakcją mieszkańców.
"Pęknięcia Zmysłów" to nasze kolejne wydarzenie, którego celem jest wprowadzenie bydgoszczan do świata autyzmu, trudności jakich doświadczają osoby w spektrum oraz ich rodziny. Rozpocznie sie ono występem Adeli Konop, energetycznej wokalistki jazzowej młodego pokolenia, mieszkanki Bydgoszczy. Ta niezwykła artystka o magnetyzującym, uspokajającym głosie wykona dwa utwory, jeden z uczestniczkami Funadcji " SENSORIUM", młodymi kobietami w spektrum: Weroniką Majchrzak i Karoliną Maleską. Kolejnym punktem wydarzenia będzie spektaklo- performance reżyserowany przez aktorkę Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Emilię Piech. Aktorami będą rodzice i terapeuci z Fundacji " SENSORIUM". Ta teatralna opowieść przeniesie widzów do świata pełnego emocji, często skrajnych i świata autyzmu widzianego oczami rodziców, każdego z nich inaczej. Po spektaklu- performance zapraszamy do rozmowy z wykonawcami oraz na wernisaż prac rodzciów powstałych podczas zajęć pn.; " Lustro" i " Lustro 2" realizowanych dzięki Lokalnej Grupie Działania " Dwie Rzeki".

odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki     aplikacji mobilnej       (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl