Szlakiem tajemnic Myślęcinka

2019-10-20 13:00
Ogród Botaniczny w Myślęcinku
Ogród Botaniczny w Myślęcinku

Pierwsza z proponowanych wycieczek rozpocznie się w niedzielę 20 października o godzinie 11 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego od strony ulicy Konnej. Jaka jest historia ogrodu, czym był wcześniej i kto nim zarządzał? Gdzie znajduje się pasieka, z której zaprzyjaźniony pszczelarz kręci miód? Co to kamienny krąg i jakie są jego właściwości? Jak smakuje bluszczyk kurdybanek i do czego się go dodaje? Odpowiedzi na te pytania nie są oczywiste, a usłyszą je uczestnicy podczas spaceru. Po wyjściu z botanika, wszyscy poznają ciekawostki na temat ruin starego browaru i hotelu „Pałac” i wsiądą do kolejki kołowej. W drodze do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej każdy będzie mógł podziwiać panoramę miasta z punktu widokowego na stoku i udać się na wycieczkę do lasu, by zobaczyć pozostałości okopów z czasów I Wojny Światowej. Na zakończenie wydarzenia czekać będzie ognisko z kiełbaskami. Maksymalna liczba uczestników to 30 osób.  Całkowity koszt wycieczki to 30 zł/os.
Wejściówki można kupić z wyprzedzeniem poprzez portal www.tickeo.pl lub w dniu imprezy na miejscu (na pierwszą z wycieczek u przewodnika w Ogrodzie Botanicznym, na drugą-w kasie zoo). Chętnym, którzy zdecydują się kupić bilet bezpośrednio przed wydarzeniem, nie gwarantujemy udziału.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl