Mistrzostwa Polski w speedcubingu

Zielone Arkady
Zielone Arkady

Mistrzostwa Polski w speedcubingu w piątek na Zawiszy
W najbliższy weekend w Bydgoszczy rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w speedcubingu. Pierwszy dzień rywalizacji w piątek 26 października odbędzie się w sali konferencyjnej CWZS Zawisza.
Speedcubing to dyscyplina polegająca na jak najszybszym ułożeniu kostki Rubika i innych łamigłówek logicznych z jej rodziny.
Na oficjalnych zawodach mierzone są dwie wartości: pojedyncze ułożenie (single) oraz średnia (average). W drugiej sytuacji dwa skrajne z pięciu pomiarów (najlepszy i najgorszy) są odrzucane, a średnia wyliczana jest z 3 środkowych odczytów stopera (average 3/5). W przypadku średniej 3×3×3 Blindfolded oraz kostek 6×6×6 i 7×7×7 mierzone są jednak tylko 3 czasy (mean of 3). Nie rozgrywa się konkurencji 4×4×4 Blindfolded, 5×5×5 Blindfolded i 3×3×3 Multiblind w średniej.
Organizatorem zawodów w Bydgoszczy jest Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu, które od lat organizuje zawody w różnych miastach Polski. W ubiegłym roku mistrzostwa kraju rozegrane zostały w Krakowie, tym razem impreza zawitała do naszego miasta. Polscy speedcuberzy należą do światowej czołówki. W 2011 roku Michał Pleskowicz został mistrzem świata, w 2012 roku we Wrocławiu odbyły się mistrzostwa Europy.
Mistrzostwa podzielone zostały na trzy dni rywalizacji. W piątek 26 października zawody rozegrane zostaną w sali konferencyjnej CWZS Zawisza, w sobotę i niedzielę w centrum handlowym Zielone Arkady.
Pełny harmonogram imprezy dostępny jest pod linkiem: mps2018.pl/harmonogram-2/

odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl