Uroczyste przekazanie sztandaru ufundowanego dla społeczności szkolnej przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 17 im. Bohaterów Września 1939 roku z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy

22 listopada 2018 roku odbyła się uroczystość przekazania sztandaru ufundowanego dla społeczności szkolnej przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 17. Od ubiegłego roku, w związku z reformą edukacji, placówka stała się Szkołą Podstawową nr 17 im. Bohaterów Września 1939 roku z Oddziałami Dwujęzycznymi - stąd uroczystość z nowym sztandarem w roli głównej.

We współczesnym zagonionym świecie często brakuje czasu na refleksję nad przeszłością, na której budowana jest teraźniejszość i przyszłość. Kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia jest priorytetem dla tej placówki, a patron szkoły dodatkowym zobowiązaniem.

W uroczystości uczestniczyli wyjątkowi goście: Pani Iwona Waszkiewicz – zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy,  Pan Lech Zagłoba– Zygler – wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy, Pani Anna Borysiak – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy,  przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą, przedstawiciele związków zawodowych, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.