logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Nowy rok szkolny rozpoczęty
Bydgoscy uczniowie rozpoczęli dzisiaj nowy rok szkolny. Miejska inauguracja odbyła się w Zespole Szkół Medycznych.


Ponad 44 tys. przedszkolaków i uczniów w 99 placówkach oświatowych rozpoczęło w poniedziałek 3 września rok szkolny 2018/2019. 

Do bydgoskich przedszkoli uczęszczać będzie 5 tys. 178 maluchów, do szkół podstawowych – 22 tys. 800 uczniów, w oddziałach gimnazjalnych uczyć się będzie w tym roku 2 tys. 691 osób. Z kolei w szkołach ponadpodstawowych wiedzę zdobywać będzie 12 tys. 708 uczniów. Dla 2 tys. 829 uczniów ten rok szkolny będzie szczególny – w maju przystąpią do egzaminu maturalnego.  

Miejska inauguracja roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkół Medycznych. Sukcesów w zdobywaniu wiedzy życzył uczniom prezydent Rafał Bruski oraz dyrektora szkoły, Aldona Sobień. 

Nie zabrakło elementów artystycznych – przed gośćmi wystąpiła grupa teatralna „Ósmy element”.

Odbył się także pokaz musztry paradnej klasy wojskowej. Warto wspomnieć, że VIII Liceum Ogólnokształcące to pierwsza publiczna szkoła w Bydgoszczy, która przy współpracy z Batalionem Dowodzenia Inspektoratu Sił Zbrojnych, otworzyła klasę z edukacją wojskową pod patronatem Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.