logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Nowa hala dla najlepszego technikum w Polsce
Budowę nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych zapowiedział prezydent Rafał Bruski podczas wizyty w najlepszym technikum w Polsce.

Technikum Elektroniczne w bydgoskim ZSE najlepszym technikum w Polsce.

Jak już informowaliśmy, Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy to najlepsze technikum w Polsce wg kapituły 19. edycji ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy”. To nieprzypadkowy sukces: bydgoska szkoła od lat plasowała się w czołówce wspomnianego rankingu. Po raz pierwszy jednak stanęła na najwyższym stopniu podium.

Gratulacje młodzieży oraz gronu pedagogicznemu z dyrektorem Romanem Wojciechowskim na czele, podczas wizyty w szkole w środę (11.01), przekazali prezydent miasta Rafał Bruski wraz ze swoim zastępcą odpowiedzialnym za edukację, Iwoną Waszkiewicz. Prezentem dla placówki był kosz słodkości, ale również zapowiedź budowy nowej hali sportowej.

- Wydatki inwestycyjne na edukację to ważny element w budżecie Bydgoszczy. Chcemy, aby nasze dzieci i młodzież uczyły się w jak najlepszych warunkach. W 2015 r. przy Zespole Szkół Elektronicznych wybudowaliśmy nowoczesne boisko z poliuretanową nawierzchnią, które zastąpiło stare, betonowe. O halę sportową szkoła zabiega już od pewnego czasu i uważam, że będzie to doskonała nagroda za osiągane przez placówkę wyniki. Dlatego zwrócę się do Rady Miasta o podjęcie uchwały w sprawie poprawki do budżetu i wpisaniu w plan inwestycyjny nowej hali dla „elektronika”. Realizacja tego zadania możliwa jest w latach 2017-2018 – podkreśla Rafał Bruski, prezydent miasta.

Będzie to typowa sala sportowa (bez trybun) z zapleczem sanitarno-szatniowym i łącznikiem do budynku internatu. Trwają prace projektowe i formalno-prawne związane z inwestycją, a jej posadowienie na przyszkolnym terenie i funkcje konsultowane były z dyrekcją szkoły. Dzięki budowie nowej hali szkoła będzie dysponowała dwiema salami sportowymi.