logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wielkie emocje na Triathlonie
Piąta edycja zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon przeszła do historii. W imprezie wzięło udział aż 4 tys. zawodników. Startowali na trzech dystansach: 1/8, ćwiartce i połowie triathlonu. Były też sztafety i quadtrathlon - do pływania, kolarstwa i biegu dochodzi w nim jeszcze kajakarstwo.


To był rekord frekwencyjny jeśli chodzi o liczbę zawodników biorących udział w Enea Bydgoszcz Triathlon. W tegorocznej, V edycji imprezy wzięło udział aż 4 tys. sportowców i miłośników sportu. Ponad połowa startujących przyjechała spoza Bydgoszczy. I to najczęściej całymi rodzinami – ci tłumnie kibicowali zawodnikom m. in. wzdłuż bulwarów Brdy. 

 

Zawodnicy rywalizowali tradycyjnie na trzech dystansach: na dystansie 1/8, 1/4 i połowie triathlonu. Oprócz rywalizacji indywidualnej, odbyły się także rywalizacje sztafet i drużyn, Quadrathlon (do pływania, kolarstwa i biegu dochodzi w nim jeszcze kajakarstwo) oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy. W sztafecie 1/8 udział wziął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski  (z Łukaszem Bocianem i Aleksandrą Chołody). Prezydent jechał na rowerze. 

W niedzielnym, najbardziej wymagającym dystansie 1/2 triathlonu (1,9 km pływania, 84 km na rowerze i 21.1 km w biegu) wystartowało ponad pięciuset zawodników. Najlepsi byli Mikołaj Luft i Anna Peterek.

Na sprinterskim dystansie 1/8 wygrali Robert Czysz i Paulina Klimas, a w triathlonowej sprinterskiej sztafecie pierwsze miejsce zajęła ekipa PKS Bahrain Endurance (Bartosz Grzybek, Marcin Robakowski, Radosław Gluza). Z kolei w sztafetach na 1/2 dystansu zwyciężyła Malmedia/Erplast/Kotłowski Run Team.