Weekend 12-14 stycznia. Kulturalnie i sportowo

Przed nami kolejny weekend 2024 roku. Ciekawych wydarzeń w Bydgoszczy nie zabraknie. Oto nasze propozycje.

XIII Noc Biologów
12 stycznia (piątek, godz. 10)

Jak wykonać słodki model DNA? Dokąd tupta i frunie nocą miejski zwierz? Jak smakuje genetyka? To tylko część atrakcji, które czekają na bydgoszczan podczas Nocy Biologów. Wydarzenia są bezpłatne, obowiązują zapisy. Więcej TUTAJ.

Minifestiwal Międzygatunkowej Widzialności
12-13 stycznia (piątek, sobota, godz. 17) / Galeria Miejska bwa, ul. Gdańska 20

Galeria Miejska bwa zaprasza na wydarzenia towarzyszące wystawie "Path". W piątek prof. Andrzej Elżanowski wygłosi wykład "Dlaczego zwierzęta są nadal (prawie) niewidzialne, a w sobotę czekają nas "Humusy".  Przygotujemy proste i genialne zarazem, odżywcze hummusy pełne barw i kolorów. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Więcej TUTAJ.

Wernisaż wystawy DYPLOMY BAF 13
12 stycznia (piątek, godz. 18) / Miejskie Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12-14

zZapraszamy na wernisaż wystawy DYPLOMY BAF 13 do Miejskiego Centrum Kultury. Wystawa połączona z oficjalnym rozdaniem dyplomów ukończenia Bydgoska Akademia Fotografii - BAF. Więcej TUTAJ.

Grają siatkarze
12 stycznia (piątek, godz. 18.30) / hala Immobile Łuczniczka, ul. Toruńska 59

W kolejnym meczu I ligi siatkarze BKS Visła Proline Bydgoszcz we własnej hali zmierzą się z zespołem BBTS Bielsko-Biała. Bilety TUTAJ.

Ostatnie dni Eleny i Nicolae Ceausescu
12-13-14 stycznia (piątek, sobota, niedziela) /Teatr Polski, al. Mickiewicza 2

Teatr Polski zaprasza na spektakl "Ostatnie dni Eleny i Nicolae Ceausescu". W grudniu 1989 roku małżeństwo Ceaușescu widziało, co dzieje się na ulicach i jak demonstranci reagują na ich widok, jednak nie dopuścili do siebie myśli, że to właśnie przeciwko nim zwraca się społeczeństwo. W piątek i sobotę spektakl rozpocznie się o godz. 19, a w niedzielę o 18. Bilety TUTAJ.

George Gershwin - koncert
12 stycznia (piątek, godz. 19) / Filharmonia Pomorska, ul. Szwalbego 6

Koncert z muzyką George’a Gershwina przeniesie nas w świat jazzu, bluesa i amerykańskiej muzyki klasycznej lat 20. i 30. XX wieku. Usłyszymy uwerturę do musicalu Lady Be Good oraz utwory: I’ve Got Rhytm, Lullaby for strings, Embraceable You, Fascinating Rhythm, a na deser – koncertową wersję opery Porgy and Bess. Więcej TUTAJ.

Strefa małego projektanta
13 stycznia (sobota, godz. 12.30) / Młyny Rothera, ul. Mennica 10

Młyny Rothera zapraszają na twórcze warsztaty rodzinne. Mali projektanci będą mogli stworzyć własne gry karciane. Od pomysłu aż po ostateczną realizację. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Dziewczynka z herbacianych pól
13-14 stycznia (sobota, niedziela) / Teatr Kameralny, ul. Grodzka 14

„Dziewczynka z herbacianych pól” to sztuka oparta na balijskich opowieściach. Widzowie poznają Ayu, dziewczynkę z wyspy Bali, oraz jej rodzinę – matkę i ciotki. Mieszkanka wsi leżącej nieopodal góry Agung wspólnie z lekarzem oraz zwierzętami poszukuje lekarstwa, które pomoże jej mamie, Ketut, nawiedzonej przez ducha choroby. W sobotę zapraszamy o godz. 16, a w niedzielę o 12. Więcej TUTAJ.

Siesta Fiesta
13 stycznia (sobota, godz. 19) / Hala Targowa, ul. Podwale 5

Hala Targowa zaprasza na Siestę Fiestę - karnawałowy pokaz samby brazylijskiej. Wstęp wolny.

II edycja Bydgoskiej Ligi Pływackiej
14 stycznia (niedziela, godz. 9) / Basen Astorii, ul. Królowej Jadwigi 23

Bydgoska Liga Pływacka Uni-Car Renault to zawody dla amatorów pływania, pasjonatów sportu i aktywności. Więcej TUTAJ.

Botaniczna Piątka Bydgoszcz
14 stycznia (niedziela, godz. 10) / Ogród Botaniczny, ul. Konn
a 7
Zapraszamy na pierwsze w tym roku zawody Botanicznej Piątki (bieg na dystansie 5 km). Więcej TUTAJ.

Frymark Bydgoski
14 stycznia (niedziela, godz. 10) / pl. Praw Kobiet, ul. Gdańska 8

Frymark to cykliczny jarmark z produktami ekologicznymi, regionalnymi i rękodziełem. Więcej TUTAJ.

III edycja Bydgoskiego Bazaru
14 stycznia (niedziela, godz. 11) / BCTW, ul. Gdańska 187

Ubrania z drugiego obiegu, ale nie tylko. Biżuteria, rękodzieło, produkty bydgoskich marek odzieżowych to wszystko znajdziesz w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Karnawałowe koncerty i potańcówki w rytmie lat 60 i 70tych
14 stycznia (niedziela, godz. 12) / Pałac w Ostromecku

Serdecznie zapraszamy dziadków, rodziców, jak i wnuczęta na muzyczno-taneczną ucztę z polską muzyką lat 60 i 70tych. Więcej TUTAJ.

Kartki na dzień Babci i Dziadka
14 stycznia (niedziela, godz. 14) / Hala Targowa, ul. Podwale 5

Zapraszamy do Hali Targowej na animacje dla dzieci, podczas których tworzone będą kartki na dzień Babci i Dziadka. Wstęp wolny.

Akademickie Kolędowanie
14 stycznia (niedziela, godz. 16.30) / Bazylika Mniejsza, Parafia św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy

Akademickie Kolędowanie zabrzmi w lokalnych kościołach. Na zakończenie koncert w bydgoskiej Bazylice. Pięć chórów i Orkiestra Wojskowa weźmie udział w 16. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”. Więcej TUTAJ.

Siatkarskie emocje
14 stycznia (niedziela, godz. 19) / hala Immobile Łuczniczka, ul. Toruńska 59

Swój pierwszy mecz w tym roku przed własną publicznością zagrają siatkarki Metalkas Pałacu Bydgoszcz, które zmierzą się z drużyną #Volley Wrocław. Bilety TUTAJ.