logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wakacje w mieście – zapisy na Bydgoskie Półkolonie tylko do 28 maja!
Niemal 5 tys. uczniów z bydgoskich szkół skorzysta w tym roku z nowego programu „Bydgoskie Półkolonie 2019”. Podczas wakacyjnych miesięcy, w placówkach oświatowych zorganizujemy w sumie 325 turnusów dla dzieci do lat 13. Na realizację programu miasto przeznacza milion złotych. Zapisy trwają do wtorku 28 maja.


Po raz pierwszy na taką skalę miasto organizuje wypoczynek letni dla uczniów, którzy całe wakacje lub ich część spędzają w mieście. To ukłon w stronę rodziców, którzy niejednokrotnie poruszali tę kwestię na spotkaniach z władzami Bydgoszczy dopytując o zajęcia wakacyjne, na których dzieci będą mogły atrakcyjnie spędzić czas pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Spełniając ich oczekiwania ruszamy z programem „Bydgoskie Półkolonie 2019”.  Korzystamy z doświadczenia instytucji, które od lat organizują taką formę letniego wypoczynku - Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” realizującego półkolonie w 32 szkołach podstawowych, Pałacu Młodzieży i Młodzieżowych Domów Kultury. 

W sumie w 37 placówkach oświatowych, w tym także w szkołach, zostanie zorganizowanych łącznie 325 tygodniowych półkolonii, z których będzie mogło skorzystać ok. 4 800 uczniów szkół podstawowych (do 13 roku życia). Program realizowany będzie przez 9 tygodni począwszy od 24 czerwca (ostatni turnus rozpocznie się 26 sierpnia).   

- Chcemy, żeby dzieci z bydgoskich szkół mogły spędzić wakacje w mieście w sposób atrakcyjny i bezpieczny – mówi Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta. – Tym samym chcemy pomóc rodzicom przy organizacji letniego wypoczynku. Oferta dziewięciu turnusów półkolonii obejmuje cały okres wakacyjny, dlatego rodzice mogą wybrać najbardziej dogodny dla siebie termin. Co ważne, półkolonie odbywają się na wszystkich osiedlach, w cały mieście więc nie trzeba dowozić dziecka na wakacyjne zajęcia na drugi koniec miasta. 

Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach od 8 do 15. Grupy liczyć będą maksymalnie 20 osób. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach, na basenach i boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich placówkach kultury, m. in. w Muzeum; zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach Półkolonii wyświetlane będą też filmy. 

Warunkiem uczestnictwa w Półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej, pobranie Karty Uczestnika i posiadanie Bydgoskiej Karty Miejskiej. Udział w półkoloniach jest bezpłatny, w z wyjątkiem opłaty za posiłki (60 zł) – zwolnieni są z nich rodzice i opiekunowi dziecka, którzy są upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole).  

Wypełnioną kartę uczestnika należy dostarczyć do wybranej placówki w terminie do 28.05.2019 r. 

UWAGA! O zakwalifikowaniu na Półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń! Każde dziecko może skorzystać maksymalnie z dwóch turnusów Półkolonii. 

Pliki do pobrania, w tym karta uczestnika i regulamin programu znajdują się TUTAJ