Rowerowa Stolica Polski – w niedzielę do Ostromecka

W niedzielę, 6 września odbędzie się pierwszy wspólny przejazd w ramach zabawy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Organizowany przez Bydgoską Masę Krytyczną przejazd odbędzie się w ramach Bydgoskiego Święta Cyklicznego. Obowiązują zapisy.

Idea Święta Cyklicznego narodziła się kilka lat temu jako cykl imprez odbywających się w tym samym czasie w kilkunastu miastach Polski. Głównym celem jest promocja roweru jako alternatywnego środka transportu i pokazanie, że cykliści potrafią się dobrze bawić. Pandemia COVID-2019 spowodowała „zamrożenie” rowerowych imprez, ale organizatorzy zdecydowali o zmianie formuły tak, aby impreza odbyła się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Tegoroczne Święto Cykliczne, wpisujące się w Rywalizację o Rowerowy Puchar Polski, będzie miało charakter rajdu turystycznego. 6 września przejedziemy ze Starego Rynku do Ostromecka drogami rowerowymi, w mniejszych grupach niż to miało miejsce zazwyczaj. Ograniczamy również liczbę – do 150 uczestników. Mamy jednak nadzieję, że będziecie wracać z tej imprezy z uśmiechami na twarzy, bo aktywność na rowerze ma sprawiać Wam mnóstwo radości.

Każdy z uczestników otrzyma: pamiątkowy t-shirt, opaskę odblaskową, bon na posiłek, ubezpieczenie podczas rajdu, imienny numer startowy.

Opłata startowa wynosi 5 zł. Podczas zapisywania się należy wybrać godzinę startu – ze Starego Rynku będziemy wyruszać co 15 minut w mniejszych grupach. Po przyjeździe do Ostromecka organizatorzy zapraszają na kiełbaskę z grilla i aktywny udział w konkursach.
Zapisy TUTAJ.

Wydarzenie jest współfinansowane przez miasto. Więcej o wrześniowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski TUTAJ.