Osiedlowe ulice w budowie

Trwa budowa ul. M. Kotowicza na Jarach. W pierwszej kolejności realizowane są roboty związane z kanalizacją deszczową. Drogowcy realizują również kilka zadań przy utwardzaniu innych ulic. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Utwardzenie odcinka ulicy M. Kotowicza początkowo planowane było w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków centralnych możliwe stało się  zlecenie prac budowlanych obejmujących całą ulice. Zaplanowaliśmy ułożenie nawierzchni z kostki betonowej, budowę chodników i zjazdów do posesji. Prace rozpoczęły się w połowie lipca. W pierwszej kolejności powstaje kanalizacja deszczowa.Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlane Michał Burzyński, a wartość zadania to prawie 800 tys. zł. Prace budowlane zakończą się jesienią.

Miasto na realizację inwestycji zabezpieczyło połowę środków. Sfinansowało też koszt dokumentacji projektowej i uzyskania niezbędnych pozwoleń. Połowa kosztów budowy zostanie dofinansowana środkami centralnymi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kilka bydgoskich ulic zyskuje też nawierzchnię z ekokostką. W tym tygodniu drogowcy planują kontynuować roboty na ul. Charzykowskiej (Czyżkówko), Janowieckiej (Miedzyń), A. Szamarzewskiego (Piaski) i S. Żeromskiego (Stary Fordon).

Warto wiedzieć

W ciągu ostatnich 8 lat liczba bydgoszczan mieszkająca przy drogach gruntowych spadła prawie o połowę. To efekt wybudowania 100 lokalnych ulic o długości 50 kilometrów według dobrze dobranych, obiektywnych kryteriów.