Festiwal filmowy w Bydgoszczy

Już w najbliższy weekend rusza Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Hasło przewodnie: „z czułości do świata”. Zaczynamy 5 września!

Millennium Docs Against Gravity to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w siedmiu różnych miastach: Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Lublinie i Poznaniu. W tym roku już po raz siedemnasty widzowie wybiorą się w filmową podróż dookoła świata, ale przede wszystkim także w głąb samych siebie.

Z czułości do świata - to hasło przewodnie tegorocznego festiwalu. Widzowie znajdą filmową różnorodność najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata. Będzie m.in. o polityce, psychologii, sztuce, sporcie czy modzie. W programie również prezentacja filmu nagrodzonego Bydgoszcz ART.DOC Award 2020. A poza seansem filmowym będzie także okazja do spotkania z autorami filmów.

Bydgoska odsłona 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 5-13 września. Bilet na pojedynczy seans to tylko 10 zł. Jest możliwość wykupienia karnetów na 10 wybranych filmów lub na cały festiwal. Więcej informacji i cały program festiwalu znajdziecie TUTAJ.