Bydgoskie osiedla bez tajemnic

Przed nami trzecia edycja projektu "Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC". W dwóch poprzednich wzięło udział w sumie kilka tysięcy bydgoszczanek i bydgoszczan.

Na spacery po bydgoskich osiedlach zaprasza Fundacja "Nad Rzeką" i autor bloga "Turystyka bez filtrów" Piotr Weckwerth. Idea spacerów po bydgoskich osiedlach i odkrywania ich tajemnic zrodziła się dwa lata temu. Od samego początku pomysł spodobał się mieszkankom i mieszkańcom naszego miasta. W ciągu dwóch lat zorganizowanych zostało 30 spacerów po różnych dzielnicach naszego miasta. Średnio uczestniczyło w nich kilkaset osób. W sumie zatem przez dwa lata wzięło w nich udział kilka tysięcy osób.
- Taka frekwencja nas bardzo cieszy. Jest nawet stałe grono uczestników, które pojawia się na każdym spacerze, nierzadko nawet dwa razy na tym samym osiedlu. To miłe i pokazuje, że ludziom podoba się taka forma spędzania czasu - mówi Piotr Weckwerth.
W tym roku spacery po bydgoskich osiedlach rozpoczną się już w najbliższy weekend. W sobotę (13.04, godz. 10, start - skrzyżowanie ulic: Beskidzkiej i Karpackiej ) będzie można poznać historię dzielnicy Glinki-Rupienica, a w niedzielę (14.04, godz. 10, start - Smętnej i Nastrojowej) Zimne Wody Czersko Polskie.
Od końca czerwca spacerując poznać będzie można osiedla: Jachcice, Wilczak-Jary, Piaski, Flisy, Szwederowo, Osową Góre, czy Błonie.
- W tym roku mamy kilka dzielnic, w których spacery odbędą się po raz pierwszy. Właśnie tak był cel, by pokazać bydgoszczanom miejsca mało znane, ale też bardzo ciekawe - dodaje Piotr Weckwerth.
Każdy spacer jest darmowy i nie obowiązują na niego zapisy.
- Każdy kto się pojawi w wyznaczonym miejscu o wyznaczonej godzinie będzie mógł pójść z nami i odkrywać tajemnice bydgoskich osiedli. Każdy spacer trwa średnio 2 godziny. Zapraszamy - dodaje.

Projekt "Bydgoskie osiedla BEZ TAJEMNIC" dofinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz.

Więcej TUTAJ.

Fot. FB - Weckwerth- turystyka BEZ FILTRÓW