logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bezpieczny dojazd, wygodne parkowanie
Kończą się prace przy przebudowie ulic Leszczyna i Osada na Miedzyniu. To kolejne ulice, które zyskały twarde nawierzchnie. Kierowcy mogą też bez przeszkód korzystać ze skrótu łączącego ul. Nakielską z drogą wojewódzką nr 223. Inwestycja kosztowała 3,8 mln zł. Trwają przygotowania do odbioru inwestycji.


Równe, twarde nawierzchnie z betonowej kostki zbudowaliśmy na ul. Leszczyna na odcinku Widok-tory kolejowe, a na ul. Osada na odcinku od ul. Chłopskiej do Żytniej. Obie ulice wyposażyliśmy w elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu (m.in. chodniki, wyniesione skrzyżowania). Na ulicach powstały też dodatkowe miejsca postojowe, nowe oświetlenie i odwodnienie.

Cała inwestycja pochłonęła 3,8 mln zł. Ulice będą objęte 8-letnią gwarancją. W najbliższych dniach planowane są odbiory.

Wkrótce kolejne inwestycje

Inwestycja była   prowadzone w oparciu o Wieloletni Program Przebudowy Ulic Gruntowych. Zaawansowane prace prowadzone są też na ul. Pijarów. Ich koszt to 2,5 mln zł. Zleciliśmy również na Miedzyniu utwardzenie ulic

  • Jeżynowej - 2,5 mln zł
  • Siewnej  - 3,1 mln zł
  • Botanicznej 4,3 mln zł

Wszystkie zadania tego typu prowadzone są w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Ten sam wykonawca odpowiada za projekt i budowę. Zgodnie z decyzją Rady Miasta opracowana została też kolejność realizacji następnych zadań związanych z przebudową dróg gruntowych. Na Miedzyniu największą liczbę punktów w oparciu o obiektywne kryteria uzyskała ulica Wejherowska.

Pieniądze zarezerwowane

Na cały program związany z utwardzaniem ulic gruntowych w najbliższych latach miasto zarezerwowało kwotę  131 mln zł. Warto jednak podkreślić, że duża liczba ulic gruntowych jest przebudowywana w oparciu o inne programy oraz przy okazji innych dużych inwestycji. Więcej informacji na ten temat znajduje się w tekście „Znamy kolejność przebudowy ulic bez twardej nawierzchni”.