logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Zajrzyj do świata baśni – Festiwal Pozytywka
Ponad 30 wydarzeń na terenie całego miasta, spektakle teatralne, spotkania z bajarzami i specjalne bajkowe miasteczko – w czwartek, 29 sierpnia rozpocznie się w Bydgoszczy Festiwal Pozytywka.


Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek „Pozytywka” przygotowywany jest głównie z myślą o najmłodszych, ale nie tylko – dobrą zabawę będą mieć też dorośli, którzy zechcą przypomnieć sobie beztroskie czasy dzieciństwa. Od 29 sierpnia, przez cztery dni na terenie Bydgoszczy odbędzie się ponad 30 baśniowych wydarzeń. W imprezie udział wezmą artyści z całej Polski, Słowacji, Litwy, Białorusi oraz Niemiec. Jak co roku, nie zabraknie spotkań z wędrownymi bajarzami, spektakli teatralnych w najróżniejszych formach, wydarzeń performatywnych, warsztatów oraz koncertów.

Podczas pierwszego dnia festiwalu będzie można wziąć udział w warsztatach „Jak grają bajki” czy w „Muzycznych opowieściach”. Będzie też spotkanie w Bibliotece z opowiadaczem Jerzym Szufą, koncert Marcina Wyrostka w Miejskim Centrum Kultury oraz spektakl Teatru Walnego pt. „ Przygody kropli wody”. 

Z kolei w piątek przygotowano aż pięć spektakli, musical i widowisko familijne dla całych rodzin, które odbędzie się o godz. 19.30 na płycie Starego Rynku. Do zaczarowanej krainy pełnej humoru zaprosi nas grupa artystów z Teatru Akt. 

Kulminacją imprezy będą weekendowe wydarzenia, a większość z nich odbywać się będzie w Parku Kochanowskiego, gdzie utworzone zostanie miasteczko festiwalowe –tam czekać będzie mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. W sumie zobaczymy kilkanaście spektakli, w tym m. in. „Jak wytresować dinożarła”, „Tymoteusz Rymcimci” czy „Ale cyrk”.  Będą też koncerty familijne, a także spektakl dla najmłodszych widzów do lat 3 – „Zmysły”, który odbędzie się w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. 

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.  Na niektóre obowiązują bezpłatne wejściówki. 

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Kultury Pozytywka, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy oraz Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz 

Szczegółowy program TUTAJ