logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wojciech Tochman spotka się z czytelnikami
Jeden z najważniejszych polskich reporterów i autor literatury faktu spotka się z czytelnikami 23 maja w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują wejściówki. Można je odbierać w siedzibie WiMBP przy Starym Rynku od 16 maja, od godziny 16.00.


Wojciech Tochman jest reporterem. W latach 1990-2004  roku reporter „Gazety Wyborczej”, wybrany przez czytelników „Reporterem Roku 1998”. Założyciel i członek Rady Fundacji ITAKA, poszukującej osób zaginionych. Pomysłodawca i koordynator działań Klubu HEBAN, mającego na celu niesienie pomocy dzieciom ze wsi w Rwandzie. Współtwórca Instytutu Reportażu i wykładowca Polskiej Szkoły Reportażu. Laureat przyznawanej w Rzymie nagrody za reportaż im. Ryszarda Kapuścińskiego Premio Kapuściński oraz „Pióra Nadziei” - wyróżnienia Amnesty International za pracę na rzecz promocji i ochrony praw człowieka. 

Jest autorem kilkunastu książek m.in. „Schodów się nie pali”, „Jakbyś kamień jadła”, „Córeńka”, „Wściekły pies”, „Bóg zapłać”, „Dzisiaj narysujemy śmierć”, „Eli, Eli”, „Kontener” (wspólnie z Katarzyną Boni). 

Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej książki Tochamana „Pianie kogutów, płacz psów” (premiera miała miejsce 27 lutego 2019) Wstęp za okazaniem wejściówek - do odbioru od 16 maja, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki.  

Osoba do kontaktu:

Lucyna Partyka - Lucyna.Partyka@wimbp.bydgoszcz.pl

tel. (52) 33-99-228

Autorem zdjęć jest Michał Fiałkowski.