logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kup bilet do teatru za 350 groszy
Teatr Polski w Bydgoszczy po raz kolejny dołącza do akcji „Bilet za 350 groszy”. Za taką kwotę 18 maja można będzie obejrzeć spektakl „Klub kawalerów” . Akcja organizowana jest w ramach Dnia Teatru Publicznego.


Pomysł akcji "Biletu do teatru za grosze" zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowe wydarzenie, w które zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych z całej Polski, było jednym z najważniejszych punktów obchodów. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów.

Teatr Polski w Bydgoszczy od początku bierze udział w akcji – w tym roku za 350 groszy będzie można kupić bilet na spektakl „Klub kawalerów” w reżyserii Łukasza Gajdzisa grany 18 maja o godzinie 16.00.

18 maja to także Dzień Teatru Publicznego. W towarzyszącej mu w tym roku akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”(3,5 zł) weźmie udział niemal 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. 

Dlaczego 350 groszy? Z badań prowadzonych przez ekonomistów Szkoły Głównej Handlowej na zlecenie Instytutu Teatralnego wynika, że każde 100 groszy przeznaczone na działalność teatru przynosi nieco ponad 350 groszy zysku dla regionu, w którym teatr ten pracuje. W ten sposób teatry chcą pokazać, że działalności kulturalna nie jest obciążeniem i że teatr może się opłacać.

Jednocześnie, 18 maja prowadzone będą także pilotażowe badania, które mają pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie o to co wpływa na sukces teatru. W związku z tym prowadzona będzie ankieta dostępna pod adresem www.ocenteatr.pl oraz na stronach Teatru Polskiego. 

„Bilet za 350 groszy”, teatr polski Bydgoszcz, „Klub kawalerów, reż. Łukasz Gajdzis, 18 maja, godz. 16.00.