logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kraj z obrazu
Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę w dawnym zbiorniku wodnym, na której będzie można podziwiać prace zdolnego malarza, rysownika, rzeźbiarza Adama Wyżlic, na ekspozycji pt. „Kraj z obrazu”. Wernisaż wystawy już w najbliższy piątek, 6 maja. Ekspozycja będzie czynna do 29 maja.


Na wystawie zostanie zaprezentowany przegląd obrazów o tematyce polskich pól i łąk. Artysta na płótno przelewa wspomnienia z młodzieńczych, beztroskich lat, kiedy to sielska rzeczywistość Warmińskiej wsi i tamtejszych gospodarstw rolnych była mu szczególnie bliska. Zaprezentowane prace to w głównej mierze niosące wytchnienie i przywołujące zapach lata pejzaże. To opowieść o pięknej przyrodzie naszego kraju. Obrazy Wyżlica są pełne ferii barw, radosne, mające odcienie żółcieni zbóż i rzepaku, czerwieni polnych maków, zieleni traw.

Wernisaż odbędzie się 6 maja o godz. 18:00 w Galerii Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2. Na wernisaż wstęp wolny. Później wstęp do Galerii Wieży Ciśnień możliwy będzie tylko po zakupieniu biletu do Muzeum (bilet normalny w cenie 10 zł, ulgowy w cenie 5 zł). W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 52 373 27 23, email: muzeum@mwik.bydgoszcz.pl lub na mediach społecznościowych Muzeum. 

Wystawa będzie czynna do 29 maja.

***

Adam Wyżlic – absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Malarz, grafik, fotograf, rysownik, rzeźbiarz. Twórczość artystyczną traktuje jako pasję. Na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych oraz pięćdziesiąt  zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię. Jest członkiem grup artystycznych oraz organizatorem plenerów malarskich i fotograficznych. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której sugestie są dla niego niezwykle cenne, bowiem pozwalają na dynamiczny rozwój.