logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Aurora 2022. Ostatnie dni naboru
Na początku roku Teatr Polski w Bydgoszczy otworzył nabór do drugiej edycji międzynarodowego konkursu dla dramatopisarzy „AURORA. Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy”. Do 15 maja autorzy z prawie trzydziestu krajów mogą nadsyłać teksty w języku polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Na laureata AURORY 2022 czeka 50 tys. złotych. Nazwisko zwycięzcy poznamy w październiku podczas XXI edycji Festiwalu Prapremier.


W styczniu 2021 roku Teatr Polski w Bydgoszczy powołał AURORĘ. Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy przyznawaną za wybitny dramat współczesny. Celem tego międzynarodowego konkursu jest poszukiwanie nowego języka i nowych form teatru w obrębie nowych tekstów dramatycznych. 17 stycznia 2022 roku Teatr otworzył nabór do drugiej edycji konkursu.

Do wzięcia udziału w konkursie zaprasza autorów i autorki z następujących krajów: Polska, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Gruzja, Armenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Albania, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Mołdawia, Rumunia, Macedonia, Słowenia, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan, Azerbejdżan, Turkmenistan. Teksty można wysyłać w języku polskim, rosyjskim, angielskim bądź ukraińskim.

W pierwszym etapie konkursu trzyosobowe jury wybierze pięć finałowych tekstów, które zostaną zaprezentowane w formie szkiców scenicznych w trakcie Festiwalu Prapremier. W kolejnym etapie pięcioosobowa Kapituła wybierze zwycięski tekst i przyzna AURORĘ. Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy w wysokości 50 tys. zł.

W marcu, w obliczu trwającej wojny, organizatorzy konkursu podjęli decyzję o wykluczeniu wszystkich autorów i autorek reprezentujących Rosję, dopuszczeniu do udziału w konkursie tekstów w języku ukraińskim oraz przedłużeniu naboru do połowy maja (początkowo zakończenie naboru miało nastąpić 15 kwietnia).

Nabór tekstów trwa do 15 maja. Zgłoszenie wraz z Utworem spełniającym warunki określone w Regulaminie należy przesłać na adres aurora@teatrpolski.pl do godziny 23:59 czasu polskiego.

Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa oraz informacje w języku polskim, angielskim i rosyjskim dostępne są na stronie www.auroraaward.pl.