Urodziny Kanału Bydgoskiego & Urodziny Jerzego Sulimy - Kamińskiego

Muzeum Kanału Bydgoskiego
Muzeum Kanału Bydgoskiego

Informacje od Organizatora:
Zapraszamy na podwójne urodziny!
W sobotę 17 września od godziny 16:00 będziemy świętować urodziny Kanału Bydgoskiego oraz urodziny Jerzego Sulimy-Kamińskiego.
W programie:
Historia niezwykłego mostu przez dziesięciolecia. Wycieczce w przeszłość towarzyszyć będzie pokaz pocztówek i zdjęć, na których zilustrowano najbardziej rozpoznawalny bydgoski most - Staromiejski im. Sulimy-Kamińskiego.
Na fotografiach i pocztówkach z przełomu XIX i XX wieku zilustrowano nie tylko most i jego otoczenie, ale również obowiązującą modę. W ramach wydarzeniach rekonstruktorzy historyczni przeniosą nas w te czasy opowiadając o stroju i o kulturze początku XX wieku.
Wydarzeniu będzie towarzyszyła muzyka z czasów XX lecie międzywojennego.
Rozmowa - wywiad "Jerzy Sulima-Kamiński jakiego nie znacie" połączony z promocją książki "Koktajl Dalajlamy". Wywiad poprowadzi Pani Urszula Guźlecka.
W niedzielę 18 września od godziny 13:00 w ramach Urodzin Kanału Bydgoskiego zapraszamy na Wycieczkę w historię Bydgoszczy.
W programie:
Bydgoszcz w czasach Potopu.
Kiedy budowano Kanał Bydgoski.
Życie nad Kanałem w czasie II Rzeczpospolitej.
UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY!
Zapraszamy! Spędźmy ten weekend w Muzeum Kanału Bydgoskiego.
Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Bydgoszczy @bydgoszcz.pl

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl