KOMPOT - Kulturalne Opowieści Miejskich Praktyk oraz Tradycji - spotkanie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

2022-09-18 12:00
2022-09-18 14:00
Młyny Rothera
Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:
Spotkamy się w Młynach Rothera, by, pod pretekstem gotowania kompotu oraz innych przetworów, podjąć temat tożsamości, migracji, tradycji oraz dziedzictwa kulturowego mieszkańców Bydgoszczy. Wykorzystamy bogactwo owoców charakterystycznych dla naszego regionu, zasobnego w uprawy dawnych drzew i krzewów. Podyskutujemy o rodzinnych wspomnieniach sadów przydomowych, ogrodów na skraju miasta oraz wartościach prozdrowotnych i odżywczych starych odmian owoców.
Podczas KOMPOTu posmakujemy przetworów zarejestrowanych na liście produktów tradycyjnych, chronionych geograficznie, wykonywanych przez lokalnych producentów. Dowiemy się, dlaczego kwestie oznaczeń takich produktów są ważne dla utrwalenia tradycyjnych przepisów.
Na koniec poprosimy uczestników i uczestniczki o odręczne spisanie reguł, recept, wspomnień związanych z ich ulubionymi, tradycyjnymi w ich rodzinach przetworami. Z wybranych materiałów powstanie zbiorowy, bydgoski przepiśnik, który wydamy.
Cena:
bezpłatnie
Dla kogo?
Dla wszystkich
Zapisy:
Liczba uczestników ograniczona, obowiązują zapisy:
– osobiście w Młynach Rothera (pn-czw 12.00-18.00, pt-nd 12.00-20.00)
– mailowo na adres: warsztaty@mlynyrothera.pl
– telefonicznie: 887 467 208 (pn-czw 12.00-18.00, pt-nd 12.00-20.00)

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl