logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kalendarium imprez

Bydgoska Środa Literacka - Mieczysław Wojtasik

2022-03-09 18:00
2022-03-09 19:00
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
Pozostałe
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Informacje od Organizatora:
W marcowej odsłonie BŚL gościem cyklu będzie Mieczysław Wojtasik urodzony w Paniewku na Kujawach, od 1966 roku mieszkający w Bydgoszczy. Przez wiele lat był wykładowcą akademickim bydgoskich uczelni, Uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego UKW. Debiutował w 1967 r. w „Faktach i Myślach”. Wydał 12 tomików wierszy. Publikował w ponad 30. Almanachach i antologiach, jego wiersze tłumaczone były na język angielski, ukraiński i czeski oraz esperanto. Pisze fraszki i aforyzmy. Od ponad trzydziestu lat zajmuje się promocją początkujących twórców, także krytyką literacką oraz satyrą.
Mieczysław Wojtasik jest także laureatem konkursów literackich. Od 1981 roku działa w Robotniczym Stowarzyszeniu Twórców Kultury, Od 1978 roku jest przewodniczącym Klubu Literackiego Nauczycieli Pomorza i Kujaw, Od 2006 r. członkiem a od 2012 r. wiceprezesem Bydgosko-Toruńskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Dwukrotnie otrzymał odznakę Zasłużonego Działacza Kultury (1996, 2001). Otrzymał także medale im. Jakuba Wojciechowskiego, Edwarda Stachury, Czesława Miłosza, Jerzego Sulimy-Kamińskiego (2011) oraz Nagrody Literackie im. Klemensa Janickiego – lanicius (2015) i im. Tadeusza Micińskiego – Feniks (2016).
Na spotkaniu promować będziemy najnowszą książkę autora: "Na końcu też będzie słowo" wydaną w 2021 roku
Podczas spotkania swoje prace zaprezentuje również Marta Grodzka, fotografka, która od 15 lat zajmuje się utrwalaniem chwili. Zdjęcia artystki można będzie obejrzeć podczas marcowej odsłony Bydgoskich Śród Literackich.

______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl