Kobiety Ostromecka. W poszukiwaniu kobiecości - zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku

2022-03-06 14:00
2022-03-06 16:00
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko
Zespół Pałacowo Parkowy Ostromecko

Zapraszamy do wspólnej podróży w przeszłość z dr Agnieszką Wysocką i Anną Kornelią Jędrzejewską
W tym roku Ostromecko świętuje 800-lecie od pierwszej historycznej wzmianki (1222 rok). Ważną częścią dziejów naszej miejscowości jest działalność kobiet, które także brały udział w zarządzaniu majątkiem. Od właścicielek, ich córek, po guwernantki, służące i kuchmistrzynie – w trakcie oprowadzania kuratorskiego poznamy historie i anegdoty dotyczące kobiet żyjących w tamtych czasach. W przyrodzie, architekturze i wystroju pałacowych wnętrz odszukamy kobiece akcenty, zajrzymy do salonów i kuchni. W trakcie spaceru nie zabraknie akcentów kulinarnych i muzycznych.
Koszt: 25 zł od osoby.
Zapisy: recepcja@palaceostromecko.pl
Weekend Kobiet w Ostromecku
Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy do odwiedzin Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. Od 4 do 8 marca Kuchnia i Jadalnie Pałacowe zachęcają do skorzystania z oferty dań inspirowanych lokalnym dziedzictwem kulinarnym i dziejami Ostromecka. Osobom pragnącym zostać dłużej polecamy natomiast pokoje gościnne w Pałacu Nowym. Weekend Kobiet w Ostromecku może być okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodzinnym lub przyjaciółek.

Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl